sobota, 27 sierpnia 2016

5 pomocnych tricków, które ułatwią Ci ściąganie hybryd

PO PIERWSZE | Klipsy do usuwania hybryd

Według mnie bardzo pomocny gadżet, który możemy kupić na allegro bądź stronach typu alieexpress za małe pieniądze - za komplet 10 klipsów zapłacimy ok 8-12 zł. Dobrze przytrzymują wacik nasączony acetonem i sprawiają, że warstwy lakieru hybrydowego zdecydowanie lepiej się rozpuszczają. Dla mnie owijanie palców folią aluminiową było bardziej kłopotliwe, ponieważ folia nagminnie mi spadała i jej ciągłe poprawianie doprowadzało mnie do szału.
PO DRUGIE | Spiłowanie wierzchniej warstwy top-u

Tak, to zdecydowanie skraca czas ściągania hybryd i ułatwia cały żmudny proces, który jest najmniej lubiany w całym manicure hybrydowym. Dzięki spiłowaniu warstwy topu aceton znacznie lepiej wpływa na rozpuszczenie kolorowego lakieru i znacznie ułatwia jego zdejmowanie.
PO TRZECIE | Czas (10 minut)

I naprawdę nie więcej - tyle mi wystarczy, żeby przy dobrym dociśnięciu klipsów i spiłowaniu wierzchniej warstwy topu usunąć z łatwością hybrydę. Nie siedzę z nią nie wiadomo jak długo, bo szkoda mi cennego czasu, a dwa pierwsze przedstawione tricki sprawiają, że czas namaczania można znacznie skrócić. 


PO CZWARTE | Sukcesywne ściąganie klipsów (usuwanie hybrydy na mokro)


To odkrycie znacznie wpłynęło na jakość i szybkość ściągania hybryd. Na początku zakładałam klipsy do ściągania hybryd od razu na wszystkie 10 palców i później, po 10 minutach je ściągałam. Usuwanie hybryd z pierwszej ręki szło gładko i sprawnie, ale druga ręka pomimo tego samego czasu namaczania nie schodziła już taką samą łatwością, więc zakładałam klipsy na drugą rękę po raz drugi i powtarzałam cały proces ściągania - to mi dało do myślenia. Teraz robię najpierw jedną rękę i usuwam sukcesywnie hybrydę z każdego palca, zaraz po zdjęciu klipsa, kiedy hybryda jest jeszcze dość mokra od acetonu.
PO PIĄTE | Drewniany patyczek

Który teoretycznie pełni funkcję do odpychania skórek, u mnie idealnie znalazł zastosowanie do zdrapywania kolorowego lakieru hybrydowego z płytki paznokcia. Tradycyjne metalowe radełko za bardzo zsuwało mi się z płytki paznokcia kiedy za lekko je przyciskałam, a za mocne jego dociskanie uszkadzało mi płytkę paznokcia. Drewniany patyczek u mnie idealnie się sprawdził, fajnie podważa rozmiękczony lakier hybrydowy, nie niszcząc przy tym płytek paznokcia.
A co u Was się sprawdza? Lubicie manicure hybrydowy?

Do następnego!

5 komentarzy:

 1. nienawidzę ściągać hybryd :( ale aktualnie znalazłam fajny zmywacz z gąbeczką, który ułatwia sprawe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja akurat hybryd nie noszę, ale rady świetne, bo może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatne rady, które i ja stosuję. Choć nie, oprócz jednej - a mianowicie nie mam klipsów do ściągania, ale pewnie kiedyś je zakupię. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam wszystkie te rady. Trzymając się ich ściąganie hybryd rzeczywiście pójdzie szybko i sprawnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe rady, muszę znaleźć te klipsy i wypróbować :)
  Zapraszam do siebie :)
  http://nalkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Jeśli do mnie zajrzałaś, zostaw po sobie ślad w postaci komentarza - daje mi to motywację do dalszego pisania i sprawia, że to co robię ma naprawdę sens :)
Staram się odpisywać na każdy pozostawiony komentarz i zawsze odwiedzam ich autorów :)

Pozdrawiam i zapraszam częściej

Copyright © 2014 Moja chwila relaksu , Blogger